ART / Watercolor paintings & Drawings / Pastel 8759249
*
nr 875 9249
PASTEL
Carlber, blomsterstillebenh, signed, 58x38,
Carlberg, Blomsterstilleben, signerad, 58x38
Estimate:
600
Sold:
SEK 700
Auction date:
Monday February 17 2014
at 18:49:58
- Bid history
Time
Bidder
Bid
14/2 21:30:36
1
200 kr
16/2 23:28:04
2
150 kr
16/2 23:28:32
2
250 kr
17/2 18:13:33
3
500 kr
17/2 18:31:27
2
500 kr
17/2 18:39:04
2
600 kr
17/2 18:44:58
3
Vinnande bud
17/2 18:45:15
3
justering av budtak
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blommor blomsterstilleben blomstilleben carlberg färgkrita pastell stilleben vattenfärg
-
8094 PASTEL
Carl Brandt. Signed, birches, outer dimensions inc..//
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:32
-
8302 PASTELS
2 pcs, Stig Claesson Slas (1928-2008), Sweden. Sig..//
Present: SEK 900
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:20
*
PASTEL
nr 875 9249
PASTEL
Carlber, blomsterstillebenh, signed, 58x38,
Carlberg, Blomsterstilleben, signerad, 58x38
Estimate: | 600 |
---|---|
Sold: | SEK 700 |
Auction date: |
Monday February 17 2014 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
14/2 21:30:36 | 1 | 200 kr |
16/2 23:28:04 | 2 | 150 kr |
16/2 23:28:32 | 2 | 250 kr |
17/2 18:13:33 | 3 | 500 kr |
17/2 18:31:27 | 2 | 500 kr |
17/2 18:39:04 | 2 | 600 kr |
17/2 18:44:58 | 3 | Vinnande bud |
17/2 18:45:15 | 3 | justering av budtak |
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blommor blomsterstilleben blomstilleben carlberg färgkrita pastell stilleben vattenfärg
-
8094 PASTEL
Carl Brandt. Signed, birches, outer dimensions inc..//
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:32 -
8302 PASTELS
2 pcs, Stig Claesson Slas (1928-2008), Sweden. Sig..//
Present: SEK 900
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:20